پیام دبیر دومین جشنواره

dabir2
پیش از هر چیز، لازم می دانم مراتب سپاس خود را از اعتمادی که مسئول محترم ستاد عالی نظارت بر کانون های مساجد کشور و مشاور وزیر ، حجت السلام والمسلمین حمیدرضا سلیمانی و مسئولان ستاد عالی و دبیرخانه استان گلستان به کانون طنین روا داشته و مسولیت برگزاری دومین جشنواره فیلم کوتاه طنین مسجد را به این کانون سپرده اند ، ابراز دارم.
اینجانب و همکارانم تلاش می کنیم با بهره گیری از تجربه اساتید محترم و تجربه حاصله از دوره اول جشنواره، دوره دوم را پر شکوه تر از گذشته برگزار کنیم.
جشنواره فیلم کوتاه طنین مسجد که همزمان با سالروز جهانی مساجد در ۳۱ مردادماه برگزار می گردد فرصتی است بی بدیل برای رونمایی از یک سال تلاش فیلم سازان کوتاه متعهد کشورمان .
برای تصمیم گیری درباره چگونگی برگزاری جشنواره و بخش های مختلف مسابقه با افراد و گروه های مختلف اعم از سینماگران، اهالی رسانه، مدیران ستاد عالی نظارت بر کانون های فرهنگی و هنری مساجد کل کشور و عوامل مختلف جشنواره گفتگو شد و آنچه می آید محصول خرد جمعی و نشست های فراوان است. در این راستا نکاتی را به آگاهی می رساند:
یکم – جشنواره فیلم کوتاه طنین مسجد مهمترین رویداد هنری و سینمایی کانون های فرهنگی و هنری مساجد می باشد که در سطح ملی برگزار می گردد.
دوم – افزایش بخش های مختلف جشنواره (بخش اصلی – بخش کانونی – بخش ویژه ) به منظور ارتباط هر چه بیشتر با بدنه عموم هنرمندان کشور و هنرمندان کانونی بوده است .
سوم -تغییرات جشنواره باید متناسب با تحولات واقعی و با زمان باشد . لذا تغییر نام جشنواره از جشنواره نماهنگ طنین به جشنواره فیلم کوتاه طنین مسجد و پذیرش بخش جدا برای فیلمسازان آزاد و فیلمسازان کانونی پاسخ مثبتی است به ورود قدرتمندانه جوانان خوش ذوق و خوش آتیه سینمای کشورمان.
چهارم – به حول و قوه الهی، حرکت در مسیر فرهنگ سازی “سبک زندگی اسلامی-ایرانی” ، از خاستگاه اصلی خویش، خانه خدا (مساجد) آغاز گردیده است. و امید است فعالان فرهنگی مساجد در این زمینه پیشروی سایر اقشار باشند.
پنجم – در نحوه برگزاری و مدیریت جشنواره ، چشم امید به مدیران جوان و خوش فکر است. لذا کوشش شده جشنواره دوم با بهره گیری از خلاقیت ها و اندیشه های نو با شکوه هر چه تمام تر برگزار شود.
ششم – از دبیرخانه کانون های استان های مختلف برای همکاری بیشتر به منظور برگزاری همزمان جشنواره در استان ها و برگزاری همزمان اکران آثار ، درخواست همراهی و همکاری جدی دارم. همچنین انتظار می رود در اطلاع رسانی جشنواره به کانون های فرهنگی و هنری سراسر کشور اهتمام ورزیده تا در سال های آتی شاهد نشاط هنری در کانون های فرهنگی و هنری سراسر کشور باشیم .
هفتم – در پایان ضروری است از برادران بزرگوار خود جناب آقای غلامرضا نصیری و جناب آقای قیس پاسندی که در برپایی شایسته و درخور دوره اول جشنواره زحمات بی دریغی کشیدند، آرزوی توفیق روزافزون و بهروزی داشته باشم .
به امید برگزاری جشنواره ای در طراز مسجد اسلامی و نام انقلاب شکوهمند جمهوری اسلامی ایران.
محمد کریمی – دبیر دومین جشنواره فیلم کوتاه طنین مسجد